ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6673738
*
nr 667 3738
Spegel
höjd: 95
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 november 2010
kl 23:18:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/11 09:01:04
1
100 kr
15/11 21:54:52
2
150 kr
15/11 21:56:53
2
Vinnande bud
15/11 23:13:08
3
200 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 667 3738
Spegel
höjd: 95
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 november 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/11 09:01:04 | 1 | 100 kr |
15/11 21:54:52 | 2 | 150 kr |
15/11 21:56:53 | 2 | Vinnande bud |
15/11 23:13:08 | 3 | 200 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27